Připojení k Internetu

Dům je možné připojit buď bezdrátovým pojítkem, nebo kabelem, záleží na konkrétní lokalitě. Pro připojení je třeba přivést datový kabel k Vašemu připojovanému zařízení (předpokládejme počítač, nebo domácí wifi router).

Poté, kdy svůj zájem o připojení projevíte například zaslaním emailů, nebo zavoláním na níže uvedená čísla, se Vám ozve náš technik. Přivedení sítě Wlanet do bytu se může zhostit tento technik, nebo si můžete najmout odbornou firmu, popř. přivést síť do bytu svépomocí. Technik po domluvě přijde připojení oživit, konkrétně:

    zkontroluje způsobilost připojovaného počítače,
    připojí počítač k síti Wlanet,
    sepíše s Vámi smlouvu o připojení k internetu.

Vaše náklady budou obvykle zahrnovat:

    připojení bytové jednotky bezdrátově nebo kabelem (cena instalace aktivním členem včetně potřebného hardware se pohybuje obvykle do 1700 Kč, záleží na vzdálenosti nejbližšího přípojného bodu sítě Wlanet),
    UTP kabel k počítači (obvykle do 8 Kč/m),
    kontrolu počítače, registraci do sdružení a instruktáž (obvykle do 200 Kč).

Pokud budete chtít využívat v bytě více než jedno zařízení současně, je třeba síťové připojení sítě Wlanet rozbočit. V takovém případě budete potřebovat wifi router - přístupový bod, který vytvoří Vaši vlastní domácí bezdrátovou síť. Nejlevnější routery stojí cca 500 Kč, záleží na požadovaných funkcích.

 

Doplnit